Saturday, 6 March 2010

Turku 2.0


Tegime päevase visiidi Turkusse. Seekord sai Turku toomkirik ka ära pildistatud. Arvatavasti on see ehitatud juba 13. sajandil, tollal oli materjaliks arvatavasti puit. 1318 olevat Novgorodlased kiriku maha põletanud. Häbi teil olgu! Hiljem on siiski veel paar põlengut olnud: 1618 ja 1827. Pärast põlenguid on torn aina kõrgemaks ehitatud - äkki leegid kõrgele ei ulatu. Praeguse torni tipu on disaininud Carl Ludwig Engel, see sama sakslane, kes Helsingi kesklinna empire-stiilis rajooni moodustas. Kõige tuntum osa sellest tervikust on valge toomkirik.
Praeguse Turku toomkiriku torni kõrgus on 85,53m - võrdluseks Oleviste kiriku 123,7m. Istekohti on 900, seisukohtade arvu pole avaldatud.


Pärast kirikut oli oivaline aeg süüa pitsat. Enda saatuseks otsustasin proovida midagi uut: Kebab Pizza. Väga tulise maitse tõttu kulus pitsa söömiseks umbes liiter vett. Hoides suud kinni, et leegid välja ei paiskuks, jätkasin seltskonnaga teed mööda Aura-jõe äärt. Kohas, kus sügisel oli elu, valitses nüüd kummituslik ning müstiline vaikus.

Jõe kohal on ka tiheda liiklusega Myllysilta (Veskisild), millega on aegade jooksul probleeme olnud. Umbes nädal aega tagasi hakkas sild hoogsalt vajuma, tervelt meeter ühe päeva jooksul. Myllysilta lähebki nüüd lammutamisele.

No comments:

Post a comment